MTD SPK 53 HW

Max. výška kosenia
90 mm
Ukazateľ plnosti

• , zakúpené v Dunaj.sk

• Rýchlosť kosenia a tým pádom nižšia spotreba paliva.
    • Štyri pojazdové rýchlosti, bohužiaľ pri štvorke ide kosačka tak rýchlo, že pri vyššej tráve nestíha trávu plniť do zberného koša a tráva upcháva výfukový otvor do zberného koša.
    • Puklice kolies sú zapustené do kolies, takže neodpadávajú pokiaľ kosím povedľa steny a koleso sa občas o stenu obtrie.
    • Tento typ kosačky je na úrovni mizernej čínskej kvality.
    • Donedávna som kosil s kosačkou značky AL-KO, ktorej značka MTD nesiaha ani po členky.
    • Najzávažnejšie konštrukčné nedostatky kosačky MTD SPK 53HW:
    • - vpredu na podvozku je poloblúková ochranná lišta ktorá chráni nôž, a táto sa po nábehu kosačky na mravenisko zdeformuje a poškodzuje nôž, ktorý sa o túto ochrannú lištu začne opierať. Hrozí, že si vážne poškodím – skrivím nôž pokiaľ včas nezaregistrujem zdeformovanú ochrannú lištu – kosačka začne vydávať divné zvuky. Ochranná lišta sa musí zdemontovať, povyrovnávať do pôvodného stavu, namontovať nazad a môžem kosiť ďalej. Prejdem s kosačkou opäť po niekoľkých mraveniskách alebo nerovnostiach a lišta je skrivená znova. Toto považujem za diletantské amatérske konštrukčné riešenie.
    • - zadné poháňané kolesá majú tak mizerný plytký dezén, že po pár metroch sa dezén zapchá hlinou a trávou a kolesá začnú preklzovať, pretože kosačka s plným 80l zásobníkom na trávu je sama o sebe dosť ťažká. Toto takisto považujem za amatérske konštrukčné riešenie.
    • - dezén na všetkých štyroch kolesách je tak mizerný, že v šikmejšom svahu kosačka nedrží stopu
    • - za ďalšie: i po správnom zmontovaní rukoväte podľa návodu a pevnom dotiahnutí všetkých matíc, je rukoväť tak labilná, že som neveril vlastným očiam, že niekto dokáže takéto niečo vyrobiť, celá sa kýve, neuveriteľná nekvalita
    • - kosačka nemá doriešené vyfukovanie trávy dozadu za seba
    • - o mulčovaní nemôže byť ani reč, jednoducho nemulčuje, trávu poseká a chumáče trávy vyfúkne do strany. Veľký problém je, že bočný vyfukovací otvor sa pri dlhšej tráve neustále upcháva, pritom som nekosil mokrú trávu
    • - pokiaľ sa výška trávy blíži k cca 9cm, tak má kosačka veľké problémy takúto trávu pokosiť. Do koša sa takto vysoká tráva ani zberať nedá, pretože neustále upcháva vyfukovací otvor do koša
    • - bočný vyfukovací otvor je tak zle konštrukčne vyriešený, že trávu blížiacu sa k výške cca 9cm pokosím len s veľkými problémami, pretože neustále upcháva vyfukovací otvor, ktorý po pár metroch je upchatý a motor sa zastaví
    • - pokiaľ chcem nôž na kosačke vyčistiť od upchatej a nalepenej hliny a trávy a kosačku nakloním na bok, tak motor má obrovské problémy s naštartovaním aj keď mu naťahám benzín, navyše pokiaľ je kosačka naklonená nabok, cez nalievacie hrdlo nádržky vyteká benzín
    • - kosačka nedokáže pokosiť trávu tesne napríklad popri múriku, pretože bočný profil noža je v jednej rovine so stopou kolies, u kosačky AL-KO je nôž o niečo málo širší ako stopa kolies
    • - kosačka nie je vhodná pre ženy, pretože je príliš ťažká a motor má vyššiu kompresiu a žena motor naštartuje len veľmi ťažko

Kosačka MTD SPK 53HW ma sklamala hlavne svojimi detskými konštrukčnými chybami na úrovni čínskej kvality. Musím uznať, že nemecká kosačka AL-KO podobných parametrov, ktorú sme mali predtým, takéto konštrukčné nedostatky vôbec nemala.

Typ pohonu
Max. výška kosenia
90 mm
Ukazateľ plnosti
Guličkové ložiská kolies

MTD SPK 53 HW - motorová kosačka s pohonom.

Výkon motora - 4,41 kW/6,00 PS pri 3.600 min-1

MADE IN EU

4zákazníci neodporúčajú produkt

šmejd

• asi výkonný motor
    • asi všetko, kosačka s pokazila po 2 koseniach, otáčky motora sa nedali zvýšiť, kosačka dýmila skapínala,
    • - niečo s plavákom karburátora,závadu servis neuznal aj ked sa v nej nikto nečičral, oprava bola spoplatnená
    • - po návrate zo servisu sa závada opakovala, putovala tam druhý krát
    • - zle sa vymieňa olej,
    • - odpadla najskôr puklica z kolieska
    • - zlomilo sa koliesko, praskol bakelit okolo osky
    • - ako bolo už uvedené žiadne mulčovanie chumáče travy ostavaju za kosačkou

v žiadnom prípade nekupovať... haľaburda

• značku MTD by som už nekupoval kvôli diletantským technickým nedostatkom, vymenil som ju za Husquarnu

Pán Radovan, za tými závadami si stojím ktoré som opísal dole nižšie. Kosačku MTD SPK 53HW som nakoniec vrátil a kúpil som si kosačku Husqvarna R152 SVH. Ani jeden z týchto problémov táto kosačka nemá, som s ňou absolútne spokojný, inú značku už ani kupovať nebudem, len Husquarnu. Oplatí sa radšej si priplatiť a kúpiť si kvalitu a technicky dokonalejšiu kosačku, čo značka Husquarna aj je. Máme veľký a členitý pozemok 20 árov a kosačka MTD je na takúto veľkú a členitú plochu nevhodná. S Husquarnou je kosenie zábava. Variátor pre pojazd prácu veľmi uľahčuje.

• vykon
    • funkcie
    • obtiazne vysypanie kosa
    • zlozita vymena oleja
    • zla dostupnost nahradnych dielov
    • labilne prevedenie rukovate
    • velka vaha

dalej nieco k recenzii Petera Kulišeka

-mizerne cinske prevedenie - to sedi

-ta ochranna lista je naozaj labilna to mas pravdu ale neviem teda jake mas doma kopce ked sa ti az tak dokaze skryvit. ja ju vyrovnavam vzdy na konci sezony. mraveniska su u vas asi titanove zrejme. ja s nu beham kade tade a krtince a mraveniska jej veru problem nerobia. lista dostava na frak najviac pri prechode betonovych chodnikoch.

Dezen kolies: toto je jedna z tych veci ktore som teda este vobec neriesil kosacka ide uplne v pohode po travniku. jedine ked zbehnem na mokru zem vtedy sa na ne nalepi trocha hliny ale ze by to malo nejaky vplyv na pojazd som si nevsimol.

-v sikmejsom svahu ti nedrzi stopu ziadna kosacka (gravitacia je svina)

-zmontovana rukovat je naozaj "piece of shit". treba pod nu dat korunkovu podlozku a dotiahnut ju blickami. ale aj tak to neni nejaka super vyhra. kosacka je proste moc tazka oproti masivnosti rukovate.

-vyfukovanie do boku: kosil som tak zatial len raz a to asi 40cm travu a fungovalo to v pohode.

-ked kosim travu vyzsiu ako 9cm tak kosacka dostava riadne zabrat ale pokosi ju v pohode. preto som aj kosacku kupil lebo kosim vyzsiu travu a k tomu je aj prisposobeny vykon motora. samozrejme 10cm vysoka trava sa neda kosit takou rychlostou ako 4cm. k tomu asi len tolko.

-veko nadrzky ma v gumennom tesneni nasavaci kanalik. ten tam je z toho dovodu aby ti v nadrzke nevznikal podtlak. je logicke ked kosacku prekotis nabok tak ti cez veko bude vytekat benzin. zas ta gravitacia nescastna ach ach. staci mat v nadrzke menej benzinu a problem je vyrieseny. to ze nejde nastartovat po prekoteni je divne. mne to nerobi. skus si nastavyt sitic mozno pomoze.

-na kosenie okrajov pouzivam vyzinac s ktoriym si pobeham najprv okraje a potom pokosim. kosacka ti nikdy nepokosi okolo obrubnikov tak ako vyzinac ,)

-kosačka nie je vhodná pre ženy,pretože je príliš ťažká - to suhlasi. tato kosacka je naozaj sakra tazka ale netreba zabudat ne jej parametre a co sa tyka kompresie tak sa startuje tak ako barsktora ina kosacka. kazdy motor ma odpor pri startovani.

no to by bolo k predchadzajucej recenzii a teraz nieco z mojich poznatkov:
    -kosacka je naozaj velmi tazka. preto treba naozaj dobre zvazit ci ten vykon stoji za tu vahu. nastartovana kosacka je v pohode ale tlacit ju cez pol zahrady s vypnutym motorom je dost makacka.
    -centralny zdvych je super vec ale na prednej naprave su plastove puzdra ktore sa pri koseni nerovneho terenu postupne vymackaju. dostupnost nahradnych puzdier je naozaj mizerna tak ako aj dostupnost inych dielov.
    -pri kupe takejto kosacky by som zvolil radsej variantu s motorom Briggs&Stratton. na tieto motory sa zhanaju omnoho lahsie nahradne diely ako na kawasaki.
    -ak sa uz rozhodnete pre tuto kosacku po prvej sezone doporucujem rozobrat vsetky kolieska a premazat loziska. tak isto aj zhodit noz a skontrolovat unasac noza (ja som znicil uz dva) pod unasacom noza sa nachadzaju dva plasty tie treba dat dolu a potom vybrat unasac klinoveho remena na ktorom je nalisovane dalsie lozisko aj to treba poriadne premazat.
    -vymena oleja je naozaj zlozita lebo vypustaci srobik sa nachadza pod tymi dvoma plastami. jednoduchsie je kosacku dopravit na nejaky schodik, prekocit ju a vyliat olej cez nalievaci otvor samozrejme pozor na benzin - zasa ta nescastna gravitacia :)
    -platenny kos sa naozaj blbo vysypa a treba si davat pozor na plnost kosa. pri plnom kosi sa stane to ze flexibilny plast na spodku sa v strede prehne a prederie. zohnat druhy kos=nemozne/cenovo nedostupne.
    pri kupe tejto kosacky doporucujem dobre sa informovat o dostupnosti nahradnych dielov.

• , zakúpené v Dunaj.sk

• Rýchlosť kosenia a tým pádom nižšia spotreba paliva.
    • Tento typ kosačky je na úrovni mizernej čínskej kvality.
    • Najzávažnejšie konštrukčné nedostatky kosačky MTD SPK 53HW:
    • - kosačka nemá doriešené vyfukovanie trávy dozadu za seba