Stiga COMBI 53 SQ B

• velky zaber noza
    • mala spotreba
    • start na jedno max dve potiahnutia snury
    • kos naplni az na doraz
    • kupil som to pre mojho otca aby uz nemusel kosit rucnou kosou a samozrejme nemusel hrabat travu
    • s tymto stojom to pokosi pohrabe a kos staci uz len vysipat sliepkam
    • neskosi velku travu asi 40cm s pojazdom hned ju zadusi

je to slovensky vyrobok
    vyberal som ho podla parametrov je tam silny motor
    a cena je nizka oproti inym znackam s tym motorom ma velky zaber kosenia som z kosackou velmi spokojny

• , zakúpené v www.ajtech.sk

Bočné vyhadzovanie
Zadné vyhadzovanie
Ukazateľ plnosti
Guličkové ložiská kolies

Benzínová kosačka Combi 53 SQ B značky Stiga má pojazd a benzínový motor s objemom 140 m3 s čistým výkonom 2,27 kW pri 2900 ot/min. s funkciou Ready štart. Režim 4v1 ponúka zber trávy s 60litrovým zberným košom na trávu, mulčovanie, bočné a zadné vyhadzovanie. Ideálny pomocník pre veľké trávniky a trávnaté plochy.

Je poháňaná spoľahlivým zážihovým motorom Briggs &

Stratton 625 EXI Ready Start.

Nastavenie výšky strihu

Oceľový podvozok má centrálnu páku pre nastavenie výšky kosenia.

Tú je možné jednoducho nastaviť v piatich rôznych polohách od 25 do 80 mm. Záber kosenia 51 cm z nej robí praktickú pomôcku pre údržbu záhrady. Ergonomické páky sú pohodlne a prakticky umiestnené na dosah ruky.

Hlavné prednosti

Benzínový motor s objemom 140 m3 a pojazdom

Záber kosenia 51 cm

Nastaviteľná výška strihu do piatich úrovní (25 - 80 mm) 60l zberný plastový kôš na trávu

Režim 4v1: zber, mulčovanie, bočné a zadné vyhadzovanie

Špecifikácie

• Značka: Stiga
  • Model: Combi 53 SQ B
  • Určenie: benzínová kosačka
  • Systém drvenia: 4v1 zber, mulč, zadné a bočné vyhadzovanie
  • Konštrukčný materiál sekacej hlavy: oceľ
  • Šírka záberu: 51 cm

Kosenie

• Nastavenie: centrálne
  • Poloha: 5 pozícií
  • Rozsah: 25 - 80 mm
  • Kapacita koša: 60 l
  • Typ rukoväte: ergonomická mäkká
  • Kolesá: drážkované na guľôčkových ložiskách s mäkkým behúňom
  • Rozmery kolies: 200/280 mm

• Pohon: zadné kolesá
  • Pojazd: s vlastným pohonom
  • Rýchlosť vpred: 3,7 Km/h

Hladina akustického výkonu

• Garantovaná (LwA): 98 dB (A)
  • Meraný tlak na uchu operátora (LpA): 84 dB (A)
  • Meraná (LwA): 97 dB (A)

Ostatné

• , zakúpené v Agrosam

• Funguje zatiaľ ako ma
      • Indikátor plného koša vôbec nefunguje
    • , automaticky preložené z Arukereso.hu
      • Motor Briggs, poznám ho, páči sa mi, vyliečim ho, ak budem musieť (dúfam, že dlho nebudem musieť).

Po dvoch ďalších internetových obchodoch (kde sa neskôr ukázalo, že typ, ktorý som chcela, nie je k dispozícii) som zavolala na technorolls, mali ho, pani mi ponúkla okamžité prijatie objednávky, čo som nevyužila, pretože som okamžite (o dve minúty neskôr) vykonala platbu v internetovom obchode. Okamžite prišli e-maily a po 2 dňoch prišiel výrobok. Myslím, že to bola hviezda.

• - vsetko v jednom
      • - silny motor B&S 675
      • - zatial vzdy nastartoval pocas 4 rokov co ju mam
      • - dobra spolahlivost
      • - siroky zaber
      • - kos sa lahko vyprazdnuje...aj ked lepsie je mulcovanie
      • - velka nadrz na benzin (cca 1l)
      • - aj sa lahko napaja na umyvanie ak je treba
      • - Slovensky vyrobok

Vsetko v jednom... velmi silny motor co toho utiahne dost. Mam ju uz 4 roky a vzdy nastartuje. Pokosi aj vysoku travu (40 cm a vyssie) ale ani trava to nema rada ked sa kosi viac ako 50% vysky travy. Ale pokosi to fajn na 10 cm, len treba mat trosku trpezlivost a hlavne ostry noz. Mal som aj ine znacky ako Honda atd a je to porovnatelne, aj ked mozno trosku nizsia trieda od Hondy ale za to uplne postacujuca pre normalne kosenie raz za tyzden.

• Vykon, sirka zaberu, lahke startovanie
      • Hrube nastavenie vysky kosenia.
      • Nesikovna odmerka vysky oleja.

Je to spolahlivy a vykonny stroj, ktory startuje za kazdeho pocasia. Vyuzivam kazdu z jej funkcii, kazdu na iny travnik. Mulcovanie, zber do kosa a vyhadzovanie z boku.
      Nastavenie vysky kosenia sa mi zda trochu nahrubo. V zahrade mi to nevadi, ale na travnik vo dvore je to mala nevyhoda, na jednom stupni je to vysoko a na dalsom uz prilis nizko. Taktiez vlakno na odmeranie oleja je trochu nemotorne. Je velmi tazke rozlisit, aka je vyska oleja.

• , zakúpené v TPD.sk

• neskosi velku travu asi 40cm s pojazdom hned ju zadusi

je to slovensky vyrobok
      vyberal som ho podla parametrov je tam silny motor

• Nízka hlučnosť
      • Kvalitne naplnenie kosa aj pri vlhkej tráve
      • Dobré kosí aj na nerovnom povrchu
      • Rukoväť
      • Nemá problem ani s väčšou trávou
      • Lahke štartovanie
      • kvalitná značka
      • Nízka spotreba benzínu
      • Nemá výpustný otvor na olej

Kvalitná značka za rozumnú cenu. Vyberal som medzi Al-ko a Stiga no rozhodol som sa pre tuto značku a model na zaklade recenzií a zatiaľ neľutujem. Kupované v Extratech Vranov .Kvalitne spracovanie tak dufam ze aj vydrží

• , zakúpené v www.ajtech.sk

Ok

• výkonný motor
      • chod motora
      • nízke vibrácie rukoväťe
      • skvelá práca na nerovnom teréne,
      • prekvapivo ľahká manipulácia aj napriek pomerne vysokej váhe
      • pomer cena / výkon / úžitková hodnota v porovnaní s konkurenciou.
      • málo s ňou kosím (tráva proste rastie pomaly...)

Dlho som hľadal tú správnu výkonnú kosačku na náš veľký pozemok (cca 2400m2) ktorá nahradí nedostatočnú sesternicu s malým motorom. Nakoniec padla voľba na stigu - švédsku značku made in slovakia. Alternatívu z Mountfieldu rozdrvila o skoro 200 eur nižšou cenou a takmer identickým parametrami.