AL-KO 46 BR-A COMFORT

• Dobrá za prijatelnú cenu

Dobrá cena,rýchla dodávka,

• kvalitny stroj bez pripomienok
    • nie je plynuly prechod pohonu - prudko trhne

to je moj 3 produkt fi ALKO - kvalita v kazdom smere dobra, je to vylozene fi pre zahrady, kazdemu vrelo doporucujem. Na výber toho najkvalitnejsieho z mnozstva alternatív.

• , zakúpené v Shoppie.sk

• Kvalita, nastavenie výšky kosenia, zvláda aj ťažší terén.
    • Zatiaľ neviem

Doporučujem. Výkon motora postačuje. Dobrá manévrovateľnosť aj v tažšom teréne. Kvalitný nôž. Odsekol som vytŕčajúci kúsok tehly a noži nezostala žiadna stopa.

Typ pohonu
Pojazd
s pojazdom
Výkon
4400 W

Bočné vyhadzovanie pre úžitkové záhrady:

Kosačka Silver dokáže pokosenú trávu nielen optimálne zberať, ale aj bočne vyhadzovať. Je to praktická alternatíva špeciálne určená pre úžitkové lúky a ovocné sady.

Ideálna konštrukcia telesa:

Aerodynamický tvar telesa kosačky spolu s jeho vyosením umožňuje optimálne plnenie zberného koša a kosenie tesne až po okraj trávnika.

Využité skúsenosti:

Ergonomicky tvarovaná rukoväť zaručuje prácu bez námahy a jednoduchú obsluhu a ovládanie kosačky. Optimálnu bezpečnosť zaisťuje súvislý oblúkový vypínač.

Praktický ukazovateľ naplnenia:

Ukazuje, kedy je potrebné vyprázdniť zberný kôš, aby vyhadzovací kanál zostal voľný.

Na želanie kosenie s mulčovaním:

Jednoducho a bez použitia náradia nasadíte mulčovací klin a jemne rozdrvenú pokosenú trávu zapracujete do trávnika ako prírodné hnojivo

Perfektný zberný kôš:

Optimálne aerodynamické prúdenie vzduchu cez kanál umožňuje naplnenie zberného koša až po okraj a perfektný zostrih trávnika.

Technické špecifikácie

Pre trávnaté plochy do 1400 m2

Šírka záberu 46 cm

Výška kosenia/nastavenie výšky kosenia 30-80 mm/predné kolesá jednotlivo / zadné kolesá na oskách, 7 polôh

Motor cm3/kW/rpm

B&S series 500 E 140/2,0/2900

Teleso kosačky oceľový plech

Objem zberného koša 65 l

Kolesá priemer mm predné/zadné 200/280 guličkové ložiská

Hmotnosť cca 32,1 kg

2zákazníci neodporúčajú produkt

• Benzínovú kosačku AL-KO 450 som dostal k narodeninám od najbližších príbuzných, ktorí ju objednali a následne im došla od firmy BOEL, Novozámocká 5812, 941 07 Veľký Kýr dobierkou.
    • V záručnom liste je uvedený typ kosačky 46 BR COMFORT, obj. číslo 119 069.
    • Ako autorizované servisné stradiská Al-KO KOBER SLOVAKIA spol.s. r. o. pre Prešovský kraj sú uvedené mne najbližšie AGRO-SPIŠ Smižany, Mlynská 12 a AGRO-SPIŠ Sp. Nová Ves, Fabíniho 23.
    • Keď som v stredisku AGRO-SPIŠ v Sp. Novej Vsi chcel konzultovať ťažkosti so štartovaním alebo opraviť prípadnú závadu so štartovaním (dodatočne sa ukázalo, že som to bol ja, ktorý nesprávne štartoval stroj), na moje nemilé prekvapenie sa dištancovali od povinnosti poskytovať záručný servis a opravy a to aj v mene strediska v Smižanoch s tým, že nemajú s predajcom AL-KO KOBER SLOVAKIA uzavreté zmluvu o záručných opravách a servise týchto kosačiek a záručné opravy a servis vykonávajú iba na tie benzínové kosačky, ktorých sú sami predajcami.
    • Medzitým sa mi pri práci odlomilo ľavé predné koliesko podvozku, v núdzi mi držiak kolieska z poddimenzovanej kovovej pásoviny privaril sused - koliesko počas práce bolo občas vystavené ľahkým nárazom do pňov. To by sa určite nestalo, ak by bola kovová pásovina vyrobená v bývalom zbrojárskom podniku v Prakovciach - pásovinu z tankovej ocele vyrábali veľmi kvalitnú!
    • Najnovšie mi motor kosačky neštartuje, pretože do sviečky od dynama nedochádza elektrický prúd. Túto závadu potrebujem odstrániť v záručnom servise, ale neviem, kde: v Starej Ľubovni, či v Liptovskom Mikuláši?

Nie som spokojný s touto kosačkou predovšetkým pre problematický záručný servis, ale aj pre nespoľahlivé súčiastky - držiaky kolies, ťažko sa otáčajúce kolieska.

• , zakúpené v HEJ.sk

• Dobrá za prijatelnú cenu

Dobrá cena,rýchla dodávka,

• kvalitny stroj bez pripomienok
    • nie je plynuly prechod pohonu - prudko trhne

• , zakúpené v Shoppie.sk

• Kvalita, nastavenie výšky kosenia, zvláda aj ťažší terén.
    • Zatiaľ neviem

• , zakúpené v CKD market.sk

• Vykon motora je postacujuci, rychlost pohonu je idealna.
    • Taktiez motor slape ako hodinky zatial (asi 10hod odkosenych). Paci sa mi bocne vyhadzovanie, ktore funguje dobre.Dobra cena/vykon
    • naplnanie oleja je troska tazsie. uvital by som vyssie hrdlo na nalievanie.Olej som musel nalievat cca 10min, lebo hrdlo je male, objem ktory vojde je maly a potom treba cakat, kym hladina klesne. Ale to je praca raz za rok, takze pohoda.

• Vedel som, co kupujem.
    • Nic

Takze som to aj kupil.

• naplnenie kosa
    • nizka kvalita vyrobku, nevhodne na teren, kt. nieje uplne rovny, po 10 hod kosenia, na kosacke su uvolnene komponenty.

* na vlhkej trave kolieska nemaju zaber (preklzuju)
    * fixacia zdvyhu na zadnych kolieskach na nerovnostiach nedrzi (kosacka spadne na min. zdvich)
    * predne kolieska su na nekvalitnych nozickach (nozicky sa ohybaju a zavity v kt. su kolieska cez skrutku upevnene sa vyheglaju, zarovej odchadzaju loziska v kolieskach)
    * zadny plastovy kryt na bubni nezodpoveda pevnostne bezpecnostnym normam äaj maly kusok dreva po vymrsteni nozom ho rozlomi.
    * vymena oleja je komplikovana (chyba vypustna skrutka)

zatial funguje super.

• , zakúpené v CKD market.sk

dobra kosacka. este som ju velmi neskusal ale zatial spokojny.

• , zakúpené v CKD market.sk

ešte nieje čo kosiť, ale už sa teším na jar.
    Má super veľké kolesa.