AL-KO Highline 527 VS

• Regulovatelny pohon s prevodovkou
    • Objemný zberný kôš
    • Lepšie od tejto kosačky je kúpiť už len malotraktor
    • Netreba miešať olej do benzinu
    • Ťažšia kosačka, horšie sa otáča pri kosení, ale nie je to nevýhoda, kto chce veľkú a silnú kosačku a kosiť väčšie plochy trávy musí byť aj fyzicky zdatný.

• Vynikajúca kosačka.

Výborný motor,dobré prevedenie.Oceňujem pružné vyskladnenie tovaru, po obdržaní platby. Ano, ale už je vypredané.Ja už podobnú kosačku staršieho typu mám.Za túto cenu nemá konkurenciu.

• , zakúpené v HOBBY-Németh

• Nastavitelna vyska, silny motor aj ked pri vacsej trave odporucam bocny otvor, kde by sa trava vyhadzovala. Pri vysokej trave potreba najskor pouzit krovinorez/strunovu kosacku, potom to prejst touto kosackou najskor s najvacsou vyskou potom po tyzdni z nizsou. Udrzbove kosenie drzi travu/burinu na uzde.
    • Velky kos
    • Lahke startovanie
    • Pohon kolies plus regulacia rychlosti.
    • Kvalitny motor, odporucane m2 su 1800. Podla mojej skusenosti len pre rovny teren s udrziavanou travou, bez buriny a pod.
    • Kosenie urdrziavanej travy je naozaj velmi jednoducha zalezitost s touto kosackou. Naozaj odporucam.
    • Mulcovanie, bocny vyhadzov a zber do kosa funguju velmi dobre.
    • Sklopena sa da previest vo trochu vacsom kufri.
    • Pre niekoho mozno vysoke drzadlo, kde sa drzi kosacka. Ja mam 181 pre mna idealne. Ta moznost nastavit 2 vzdialenosti na drzadlo je skor symbolicka, skoro ziaden vplyv, skor by so odporucil dat to na tu dlhsiu moznost aby sa kable vedeli lepsie umiestnit.
    • Manual na poskladanie nie je prave idealny. Som technicky typ, ale ten kos som skladal dlhsiu dobu cca 20-30 minut a potreboval som pomoc manzelky aby mi kos drzala v spravnej polohe,aby to vsetko zaklaplo spravne. :-)
    • NIE JE PRIBALENY HVIEZDICOVY SKRUTKOVAC. Takze ak ho nemate doma kos ani nezlozite.

Kosacku jednoznacne odporucam. Kvalitne kovove prevedenie, plasty su odolne a pruzne.
    Kosacku viem zdvyhnut aj sam a vlozit na prives/kufra, takze aj prenos pri sklopeni je ok.
    Pri mensich rozmeroch travnika by som asi skusil elektricky, alebo lacnejsi typ. Pri rozmeroch nad 800-900 m2 su benzinove kosacky asi najlepsie.

Typ pohonu
štvortaktné
Centrálne nastavenie výšky kosenia
Guličkové ložiská kolies

Najlepšia kosačka v pomere: Kvalita / Výbava / Komfort / Bezpečnosť /

Životnosť (5 ročná záruka) / Plocha trávnika (do 1800m2)

Táto kosačka je vyvinutá v Nemecku a vyrobená v Rakúsku.

Plnevybavená kosačka s funkciou 4v1 s ďalšími skvelými výhodami:

Vždy všetko po ruke, Perfektne vybavená, Zberný kôš s ukazovateľom stavu naplnenia, 5 rokov záruka. Táto kvalitná kosačka bude k vašej spokojnosti slúžiť zaručene veľa rokov :o)

Benzínová kosačka s pracovnou šírkou 51 cm, nastaviteľnou rýchlosťou pojazdu a inovatívnym motorom B&S Exi motor s výrazne nižšou spotrebou oleja. Kosačka má 4 funkcie t.j. kosenie, zberanie, mulčovanie a bočné vyhadzovanie. Ľahké zavesenie a vyberanie – žiadny problém!

Zbohom bolestiam chrbta a pricvaknutým prstom. Vďaka zaveseniu EasyClick s vodiacimi drážkami sa stane vyprázdňovanie kompaktného zberného koša hračkou.

Plný kôš a menej prestávok vďaka MaxAirflow Technology to je možné!

Pokosená tráva dosiahne až do zadnej časti zberného koša čím je kôš plnený až po horný okraj.

Vyprázdňovať ho preto musíte menej často. Vďaka extra vysokému oceľovému telesu a vyhadzovaciemu kanálu sa priechod vzduchu zvýšil o 42%. Pokosená tráva nie je oproti štandardným kosačkám hnaná naplocho ale je vyhadzovaná vo výške do zadnej časti koša. Zberný kôš je plnený bez upchávania vyhadzovacieho kanála. Medzi ďalšie plusy patrí odnímateľná servisná klapka k pohodlnej údržbe kosačky.

Vďaka vyosenej konštrukcii je možné bezproblémovo kosiť aj pozdĺž stien a múrikov. Vždy perfektný výsledok bez nutnosti dokosovania strunovou kosou.

Integrované predné držadlo je ideálne pokiaľ ide o prepravu kosačky. Uloženie alebo nadvihnutie cez nerovnosti či prekážky bez problémov.

Kosačku je možné skladovať v kolmej polohe.

Integrované ergonomické prvky sa nachádzajú v rukoväti.

Centrálne nastavenie výšky vďaka podpore pružín. Držadlom je možné pohodlne meniť výšku strihu

Technické parametre:

• Motor B&S 675 EXi
  • Motor-Výrobca Briggs & Stratton
  • Druh pohonu kolies Vario Speed
  • Kolesá O predné/zadné 200/280 mm
  • Kolesá v guličkových ložiskách áno
  • Pre trávnaté plochy do (v m2) 1 800

• Netreba miešať olej do benzinu

• Vynikajúca kosačka.

• Velky kos
    • Lahke startovanie
    • Pohon kolies plus regulacia rychlosti.
    • Mulcovanie, bocny vyhadzov a zber do kosa funguju velmi dobre.
    • Sklopena sa da previest vo trochu vacsom kufri.

• , zakúpené v Zahrada24.sk

momentálne sme ju ešte nepoužili

• , zakúpené v ABCnáradie

• kosačka je síce trochu drahšia , ale na druhej strane je veľmi kvalitná, pravidelne som používal kosačky viacerých druhov , zatiaľ je najlepšia, tovar zodpovedá požiadavkám aj pre náročnejších používateľov
  • , zakúpené v maXináradie.sk

• Prémiový výrobok vo vyššej cenovej relácii pre náročnejších, zatiaľ maximálna spokojnosť.
    • Vyššia cena.
  • , zakúpené v BOEL

• Silná, výkonná, dobre kosí, spoľahlivá

Montáž, takýmto spôsobom zmontovaný kôš na zber trávy som ešte v živote nevidela, bola to hrôza dať dokopy...