HECHT 553 SW 5IN1

Benzínová kosačka s pojazdom, motor Hecht OHV 173 cm3. Výkon 4,9 HP. Záber 51 cm. Edge cuttig. Kôš 60 l. Hmotnosť 38,1 kg, doporučená plocha kosenia 1600 m2...
Doprava zdarma, Info v obchode

Nastaviteľná rukoväť
Guličkové ložiská kolies

• , zakúpené v ABCnáradie

zatiaľ bola len krátka skúška,uvidíme neskôr

• Kosačka má výkon, štartuje aj kosí výborne - u mňa veľkú plochu, odporúčam.
  • , zakúpené v vsenazahrady.cz

Zadné vyhadzovanie
Bezpečnostná brzda
Nastaviteľná rukoväť
Guličkové ložiská kolies

Benzínová kosačka HECHT 553 SW 5 in 1 s osvedčeným HECHT OHV motorom s obsahom 173 cm3 s výkonom 4,9 HP s krútiacim momentom 10 Nm/2600 ot.min-1. Motor tak vyvinie dostatok sily ako pre samotné kosenie, tak pre pojazd rýchlosti cca 3,6 km/h. Stabilný a pevný kovový skelet je opatrený otvorom so záslepkou pre bočné vyhazdovanie. Súčasťou dodávky je i kryt bočného vyhadzovania, ktorý umožní kosiť trávu v režime bočného vyhazdoania. Vďaka tomu je možné kosiť i ľahko prerastenú trávu, abez toho, aby sa kosačka hltila a obsluha šliapala v pokosenej tráve.

V normálnom režime je pokosená tráva zbieraná do 60 l textilného koša. Kôš je vybavený aerodynamickou klapkou pre jednoduchú kontrolu stavu jeho naplnenia.

Nastavenie výšky kosenia sa vykonáva centrálne, jedinou pákou pri ľavom zadnom kolese v rozsahu od 25 do 75 mm. Kolesá sú samozrejme osadené na guličkových ložiskách.

Ďalšou alternatívnou možnosťou kosenia je tzv. mulčovanie, Mulčovacia sada, ktorá je v cene kosačky zaslepí vyhadzovací otvor skeletu do koša a vďaka špeciálnej konštrukcii noža potom dochádza k drobnému pokoseniu trávy. Tieto zvyšky potom prepadnú ku koreňom trávnika, kde tlejú a slúžia ako prirodzené hnojivo. Zaujímavosťou je, že tento mulč nezaneise trávu plsťou, naopak ju chráni pred stratou vlhkosti čím podporí jej zdravý rast.

Pohodlné polstrované madlo je možné vďaka rýchloupínaniu jednoducho zložiť pre uskladnenie, alebo prepravu kosačky a je zároveň výškovo nastaviteľné. Výkonný motor s obsahom 173 cm3 a krútiacim momentom 10Nm / 2600ot.min-1je potreba pre dostatočné zabezpečenie kvalitného kosenia, zberu a pojazdu. Pri výbere kosačiek so záberom 50-53 cm si dajte pozor na kosačky so slabým motorom 139 - 140 cm3 a krútiacim momentom okolo 7 Nm / 2600ot.min-1, kde pri vyššej alebo hustej tráve výkon a krútiaci moment motora môže chýbať, a kosačka potom zďaleka nedosahuje potrebného výkonu. Niektorí výrobcovia tento handikep maskujú tým, že neuvádza skutočný obsah motora.

4zákazníci neodporúčajú produkt
  • , zakúpené v ABCnáradie

zatiaľ bola len krátka skúška,uvidíme neskôr

• Kosačka má výkon, štartuje aj kosí výborne - u mňa veľkú plochu, odporúčam.
  • , zakúpené v vsenazahrady.cz

Tovar mi nebol doručený.

• Kosacku hecht som mat akurat tak 3 roky po prichode kosacky bol roztrhnuty kôš po pol roku odysiel pojazd na kolese samozrejme uz tahalo len jedno a aj to sekane dalej zacal tiect benzin z kosacky cez filter ok opravil som rozobral karburator a dalo sa dalej po zime kosacku nie a nie nakopnut napokon po 10 minutach nakopla zatial ide vsak uz sa nemoze ine stat ale hecht je zazracny pri nastartovani mi zostalo v ruke lanko nakopavaca ok kupil som nove dalej pri koseni sa zlomil drziak nadrze nepochopitelne nadzr spadla a benzin vytiekol nakolko vičko nadrze nesedelo od novoty nedalo sa dotiahnut stale sa pretacalo ideme dalej lanko pojazdu sa odtrhlo samozrejme nadpoil som to tak ze ja ked vidim znacku hecht je mi z toho zle a to nepresly ani 3 roky. Pre mna hecht nikdy viac ani lopata na sneh
  • , zakúpené v TPD.sk

• ľahká obsluha, super výkon

• výkon velmi slušný,
    • slušne si poradí aj s krtincami,
    • plnenie koša vynikajúce
    • bočný vyhadzov veľmi dobrý,
    • motor stiha aj pri mulčovaní trávy po tyzdňovom nekosení, kvalita noža výborná
    • velkosť kolies je predurčená aj na hrbolatý terén,
    • spotreba benzínu velmi slušná, spotreba oleja od výmeny po výmenu nulová.
    • prijemné držanie a ovládanie
    • kryt vzduchoveho filtra nie je šťastne vyriešený
    • kryt bočného vyhadzovu je velmi velký a na nerovnomernom podklade vypadne
    • palivový kohút ide ťažko

Kosačku som zakupil ako nahradu za staru Ibea 43cm, s motorom 4 kone pre kosenie 16á víkendovej zahrady a sadu. zvolil som typ s pojazdom kvôli kopcovitému terénu. Kosačka sa ľahko spojazdnila podla návodu, štartujem ju spôsobom plný sytič a hned do volnobehu, Treba poriadny a dlhý ťah, Aj po zime mi chytila v pohode na druhý krát. Do auta ju naložim aj sam, no utlejší ludia by to mali robiť radšej vo dvojici. kosačka je predurčená na kosenie skor väčších ploch, a odporučam aj pre menej udržiavané trávniky. Kryt bočného vyhadzovu, jeho výšku a dlžku som znížil- upravil nožnicami na plech aby nevypadával pri zavadení o nerovný terén. Mojou nepozornosťou som pokosil šalovací dielec, našťastie kluka sa nepoškodila, no nôž za studena sa nedal vyrovnať, je to kvaliný material. Objednanie nového aj s dopravou od WERCO bolo do dvoch dní.
    Dnes ked aj alko aj amerika používa v čine vyrobené motory, je táto kosačka velmi dobrá v pomere cena, kvalita a hlavne užitná hodnota. Kladne hodnotím aj prístup zastupenia na SK, Náhradné diely sa na ich stranke lahko vyšpecifikujú , nasledne objednajú. Skusenosti so servisom nemám, pretože si udržbu vykonávam sám. Začína tretia sezóna a dufam, že kosačka bude slúžiť bez porúch.

• len vykon
    • mam ju rok a pol stoho bola pet krat v oprave totalny šmejd v živote by som ju už nekupil a uznanie zaruky vo firme nulove nikdy my ju neuznali

nekupujte

• štartovanie veľmi dobré, ,
    • pre 12á mierny kopec vyhovujúci pojazd,
    • príjemná a nastaviteľná rukoväť.
    • koš naplní velmi slušne, za mokra priemerne
    • velká nádrž
    • nastavenie výšky kosenia
    • hmotnosť kosačky- pri nakladaní do auta radšej vo dvojici.
    • bočný vyhadzov priemerný

Toto je moja 4 kosačka, avšak prvá s velkými kolesami, takže ovela menej poskakuje po nerovnostiach,
    Napriek nedôvere k čínskemu motoru, musím uznať že štarty su výborné, spotreba benzínu približne rovnaká ako u predchadzajucej, rychlosť pokosenia rovnakej plochy za zrovnatelných podmienok je vyššia,

• , zakúpené v Werco SK

• jednoduchá montáž
    • nemám zatiaľ skúsenosti

jednoduché ovládanie, montáž.

• , zakúpené v Werco SK

• spoľahlivo štartuje,spotreba dobrá,možno menej pastov
    • V návode na používanie a údržbu mi chýba presný typ sviečky.
    • Nemalo by tam byť napísané špeciálna sviečka,ale presný typ
    • napr.BOSCH ecetera

Zatiaľ som s ním kosil iba jeden krát i to dosť zanedbaný trávnik
    /pršalo a moja stará MTD kosačka mi odišla/,ale s HECHTOM som to zvládol 16 arov i medzi stromami.