Najnovšie recenzie zo sekcie Kosačky

MTF EL 4800 HP

MTF EL 4800 HP

Overený zákazník Mountfield Overený zákazník

Pridané: 12. októbra 2023

(naposledy upravené 12. októbra 2023)

Zakúpený v Mountfield

Ešte mi tovar nebol doručený

Greenworks G40LM35

• všetko ok

Overený zákazník lidl.sk Robert

Pridané: 10. októbra 2023

Zakúpený v lidl.sk

• Dostatočne silny motor. Veĺmi dobrá pohyblivosť. Veĺmi dobré vťahovanie trávy pri okrajoch.
  • Pri práci používam len výrobky Parkside. Má najviac kompatibilných dielov a dlhú životnosť.
  • Bez nevýhod.
MAKITA DLM382PT2

MAKITA DLM382PT2

Overený zákazník Naradieshop, s.r.o. Overený zákazník

Pridané: 9. októbra 2023

Zakúpený v Naradieshop, s.r.o.

Všetko je OK. Slušný výkon na to že to je na baterku zvláda aj vysokú trávu cca 15cm

Fieldmann FZR 4210-B 50004091

Fieldmann FZR 4210-B 50004091

Overený zákazník planeo.sk Jano

Zakúpený v planeo.sk

Cena

• Hlucnost
  • Pri nenasadenom kosi pokosenu travu vyhadzuje na kosacku. Alebo upchava okolie noza.
  • Lacne spracovanie

Mam roboticku kosacku, tuto kosacku som potreboval iba ako,,vysavac,, pred a po vertikulacii nakolko mi moja 15rocna kosacka dedinitivne dala zbohom. Ako hlavnu kosacku na pouzitie 1-2x do tyzdna by som ju urcite nekupoval. Ludom co chcu kosit bez zberneho kosa ju tiez neodporucam. Cena je na hrane, ktoru by som bol ochotny za taku to znacku a typ kosacky zaplatit.

tichá

Overený zákazník TPD.sk Milan

Pridané: 2. októbra 2023

Zakúpený v TPD.sk

• nízka hmotnosť
  • veľký objem zberného koša
  • vysoká hlučnosť
  • netesnosť zberného koša

Za najväčšie negatívum tejto kosačky považujem jej vysokú hlučnosť. Na eschope tento údaj nebol uvedený. Na kosačke je údaj 96 dB. Pri kosení trpí sluch. Je tam aj piktogram odporúčajúci ochranu sluchu pri kosení, ale kto chce mať v horúcom letnom dni zakryté uši chráničmi alebo dávať si do nich štuple?
Ďalší nedostatok je, že na hornej strane zberného koša je štvorcový výrez, ktorý po nasadení na kosačku prekrýva výklopný kryt, avšak je tam štrbina, cez ktorú pri kosení vylietajú steblá trávy a prach. Pre alergikov pohroma. S iným produktom značky Hecht som spokojný, ale táto kosačka je sklamaním.

Makita DLM330ST

Makita DLM330ST

Overený zákazník A-Z STROJ Igor

Pridané: 2. októbra 2023

Zakúpený v A-Z STROJ

• šikovná malá kosačka ideálna na kosenie predzahrádky...

Overený zákazník lidl.sk Registrovaný používateľ

Pridané: 1. októbra 2023

• pomerne dobrý výkon
  • nazbiera plný kôš
  • dobrá manipulácia
  • vysypovanie koša na trávu

Kosačku PARKSIDE som kúpil kvôli tomu,že už predtým som takú mal,ale pod značkou FLORABEST.Poslúžila,ale nevydržala extrémne dlho.Pokazil sa motor.Bola používana na rovine na malom dvore.Starú mám na náhradné diely.

Pridané: 1. októbra 2023

(naposledy upravené 1. októbra 2023)

Zakúpený v lidl.sk

Dobrá veľkosť, pohodlné používanie.

Overený zákazník Testuj.to Martina

Pridané: 30. septembra 2023

• Nemá napájací kábel
  • Malá výdrž batérií

Vzhľadom na to, že som bola doteraz zvyknutá na elektrické kosačky, kosačka AL-KO ma prekvapila svojou mohutnosťou a váhou. S kosačkou sa mi pracovalo dobre. Musím si len zvyknúť na pojazd. Sklamala ma výdrž batérie. Dve batérie nevydržali na plochu asi 800 m2. Hoci tráva bola celkom vysoká a druhé kosenie som bohužiaľ do recenzie kvôli počasiu nestihla. Veľmi chválim rozsah polohovania výšky kosenia. Super veľký zberný kôš. Každá batéria sa nabíjala viac ako dve hodiny, napriek tomu, že svietila prvá kontrolka stavu nabíjania. Taktiež ma nepríjemne prekvapilo, že aj keď svietila jedna zelená kontrolka batérie, kosačka už nekosila.

Overený zákazník Testuj.to Ondrej

• tichosť
  • prekvapujúci výkon v naozaj vysokej tráve
  • možnosť mať dva až 5 Ah akumulátory
  • jednoducho sa ovláda
  • rozumný čas nabíjania (90 minút)
  • nastaviteľná výška kosenia pomocou jednej páky
  • design
  • signalizácia plného koša
  • pojazd
  • manévrovateľnosť
  • na začiatku problém s akumulátorom
  • s pojazdom sa rýchlo vybíja
  • váha krabice

Z kosačky AL-KO 46,2 Li SP Comfort 36V mám vo všeobecnosti kladné pocity. Má robustnú konštrukciu, pojazd, zberný kôš, mulčuje a poháňa ju jeden alebo dva akumulátory, ktoré môžu byť až 5 Ah, v mojom prípade jeden 4 Ah. S akumulátorom som mal spočiatku trochu problém, ale nakoniec som to vyriešil s predajcom, ktorý mi vymenil akumulátor a nabíjačku kus za kus.
S kosačkou som kosil na rovine, okrem posledného kosenia som kosil vždy s pojazdom. V cca 8 - 10 cm tráve vydrží kosačka na jeden 4 Ah akumulátor kosiť cca 15 - 18 minút, počas tohto sa tráva nezbierala do koša, ale mulčovala. Ak som nepoužíval pojazd, kosačku tlačil vlastnou silou a trávu zbieral do koša, vydržala pracovať prakticky jednu takú dobu. Kosený trávnik mal približne 350 m² s pojazdom som ho dokázal pokosiť na 2 akumulátory, bez pojazdu na jeden. Pri trávniku s rozlohou 500 m² som nabíjal 3-krát. Vďaka vysokému výkonu nie je problém kosiť v naozaj vysokej tráve. Na kosačke oceňujem jej tichosť, ktorá ma úplne prekvapila.

Overený zákazník Testuj.to Martina

• design
  • dobrá manipulácia
  • 7 polôh nastavenia výšky
  • vyššia cena

Napriek tomu, že kosačka je väčších rozmerov, pracuje sa s ňou veľmi dobre. Vďaka veľkému zbernému košu sa človek toľko nenabehá. Výborné je aj 7-polohové nastavenie výšky kosenia, ja som využívala prevažne nižšiu - 2 a 3 polohu. Akumulátor mi vystačil na pokosenie cca 350 m2 trávnika.

Overený zákazník Testuj.to Dávid

• slušná výdrž
  • jednoduchá manipulácia počas prevádzky
  • veľký 70l kôš
  • ľahko sa čistí
  • trochu ťažšie na prenášanie
  • je potrebné obrúsiť ostré úlomky farby na konci hornej sklápacej rukoväte. Odiera spodnú časť pri skladaní.

Počas testovania kosačky som vykonal niekoľko rôznych testov, aby som zistil jej výkon v rôznych situáciách.
Prvým testom bolo kosenie trávy vysokej 8 cm pri najnižšom možnom nastavení kosačky, ktoré bolo 3 cm. Počas tohto testu som využil pojazd kosačky zhruba z 50%. Kosačka s dodaným 4 Ah akumulátorom dokázala bez problémov pokryť plochu s rozlohou približne 350 m2. Tento výsledok bol veľmi uspokojivý. Test s výkonnejšou 5 Ah batériou som pokosil príjazdovú cestu v kopci, kde bola tráva prerastená na ploche približne 150 m2 s využitím pojazdu, a záťažový test na extrémne husto zarastenom pozemku, kde bola tráva vysoká približne 25 cm na ploche 100 m2 sa osvedčila bez problémov.
Môžem povedať, že kosačka sa osvedčila ako výkonný nástroj na kosenie trávy v rôznych podmienkach. Kvalita kosenia, výdrž batérie a veľkosť koša sú pozitívami tejto kosačky. Určite by som odporučil prikúpiť ku kosačke druhý akumulátor, ktorý výrazne zvýši jej výkon.

Overený zákazník Testuj.to Lukáš

Zakúpený v Testuj.to

• Veľký zberný kôš a šírka kosenia
  • Jednoduché vkladanie akumulátora
  • Vysoký výkon, nezasekáva sa
  • Nastaviteľná výška kosenia,
  • Kosil som už 3 krát a batérie sa ešte nevybili
  • Rýchly pojazd zadných kolies
  • zložité skladanie zberného koša
  • pri nabíjaní batérie sa akumulátor dosť zahrieval

Túto akumulátorovú kosačku môžem len odporučiť. Trochu ma vystrašila veľká krabica, v ktorej tovar prišiel, ešte viac ma potom znepokojilo pre mňa neľahké zloženie zberného koša, kde v návode nie je správne uvedené, ako kôš zmontovať.
Potom však už žiadne komplikácie nenastali a inú kosačku by som už nechcel. Perfektný výkon, v porovnaní s inými kosačkami je relatívne tichá, vďaka záberu 46 cm a rýchlemu pojazdu mi ušetrila veľa času a kosenie sa stalo zábavou.

Zobrazujem 81 - 100 zo 500 recenzií 1...3 4 [ 5 ] 6 7...25